fbp

Pardubický
krajský
fotbalový
svaz

Kouba Cup 2023 ovládli fotbalisté Pardubického KFS

Tradiční letní turnaj Kouba Cup určený pro výběry KFS hráčů do patnácti let ovládli fotbalisté Pardubického KFS. Druhou příčku obsadili hráči z jihu Moravy a třetí skončil výběr Plzeňského KFS.

Čtyřdenní turnaj na Vysočině dospěl ke svému závěru. Páteční den patřil zápasům o umístění a vůbec nejsledovanější byla pochopitelně skupina o první až třetí místo. V ní proti sobě nastoupily týmy Plzeňského KFS, Pardubického KFS a Jihomoravského KFS.

První dopolední zápas skončil přesvědčivou výhrou fotbalistů z Pardubic, kteří dokázali v prvním poločase Sukdolákem a Kožíškem získat vedení 2:0, které si pak po změně stran bez větších problémů pohlídali.

Druhý duel přinesl souboj fotbalistů z jižní Moravy proti zástupcům pardubického KFS. Zajímavé utkání přineslo řadu šancí na obou stranách, gól ale nepadl a bylo tedy jasné, že o celkovém vítězi turnaje muselo rozhodnout až poslední střetnutí mezi Jihomoravským a Plzeňským KFS.

Po bezbrankovém poločase začaly góly padat až po změně stran. Plzeňští fotbalisté se dostali do vedení ve 35. minutě, kdy se z dorážky prosadil Vlček. Hráči z jihu Moravy ale bleskově srovnali Jančíkem a o pár minut později obrat dokonal Nimrichter. Další gól ale Jihomoravané již nepřidali a ze zisku trofeje se radovali fotbalisté Pardubického KFS.

Trofeje vítězům i poraženým předávali po skončení turnaje Petr Fousek (předseda FAČR), Vítězslav Schrek (hejtman kraje Vysočina), Pavel Pacal (starosta města Třebíč) a Radek Zima (člen VV FAČR a předseda KFS Vysočina).

Konečné pořadí Kouba Cupu 2023:
1. Pardubický KFS      
2. Jihomoravský KFS
3. Plzeňský KFS
4. Jihočeský KFS
5. Západoslovenský KFS
6. Královéhradecký KFS
7. Středočeský KFS
8. Liberecký KFS
9. Olomoucký KFS
10. Pražský FS
11. Ústecký KFS
12. Zlínský KFS
13. Moravskoslezský KFS
14. Karlovarský KFS
15. KFS Vysočina

 

Text a foto: fotbal.cz

Nejnovější příspěvky