fbp

Pardubický
krajský
fotbalový
svaz

V únoru se konala Valná hromada i aktiv se zástupci klubů

Pardubický krajský fotbalový svaz má za sebou 11. řádnou Valnou hromadu. Delegáti za kluby a okresní fotbalové svazy se sešli v Kulturním domě v Hrochově Týnci. Výkonný výbor přivítal i hosty, na Valné hromadě tak promluvili předseda Fotbalové asociace Petr Fousek a generální sekretář FAČR Michal Valtr. Nechyběl ani Petr Schejbal, starosta Hrochova Týnce.

Zástupci klubů i okresních svazů přijeli na Valnou hromadu poprvé od voleb v loňském roce, kdy se změnilo vedení krajského svazu a předsedou se stal René Živný. „Koncem dubna byla volební valná hromada, kde byl zvolen prakticky nový výkonný výbor. Zavedli jsme pravidelná jednání, výstupy jsou zveřejňovány na webu fotbal.cz i sociálních sítích, připravuje se taky nový web PKFS,“ řekl Živný.

Ten delegáty seznámil se zprávou o činnosti Výkonného výboru a taky se Zprávou o hospodaření svazu. „Bývalý výkonný výbor nám předal stav financí v podobě 11 000 Kč a nezaplacené faktury i další závazky. Věřte, že to nebyla jednoduchá situace, i tak se nám s tím povedlo popasovat. Musím poděkovat Fotbalové asociaci i samosprávě Pardubického kraje a panu hejtmanovi. Další prostředky jsme získali vlastní činností, podařilo se nám tak vše zaplatit. Naše mládežnické výběry měly staré vybavení, to se nám podařilo nově doplnit. Nakonec jsme ještě na konci roku zůstaly s kladným hospodářským výsledkem,“ uvedl mimo jiné předseda Pardubického KFS Živný.

Se svým vystoupením delegáty oslovili i hosté z Fotbalové asociace. „V oblasti regionálního fotbalu nás dlouho trápil covid. Věřím, že po dvou letech ustupuje a budeme moci hrát, jak si všichni představujeme. Obnovili jsme chod Regionální komise, které je i René Živný členem. Témat je hodně – mládež, struktura soutěží, nábory rozhodčích a financování fotbalu“ poznamenal Petr Fousek, předseda FAČR.

Šéf českého fotbalu mluvil i o fotbalu na různých úrovních a reformách v Asociaci. „Zaznamenali jsme i kritiku, že některé změny nejsou dost rychlé. Boj za obnovu důvěry ve fotbal je věc, která bude na dlouhou trať, a to na všech úrovních českého fotbalu,“ řekl Fousek a k Pardubickému KFS dodal: „Jsem rád, že vaším předsedou je René Živný. Budu podporovat nejen jeho, ale i výkonný výbor. Nové vedení Pardubického KFS za necelý rok odvedlo mnoho práce a přejeme si, aby mu zůstala energie k dotažení všech ozdravných procesů i dobře nastartovaných projektů.“

Společně s Fouskem přijel do Hrochova Týnce i Michal Valtr, generální sekretář FAČR. „Když jsem nastoupil, tak první z věcí, co jsem slyšel, byla, že FAČR je nedostupný hrad na kopci. Byla schválena nová struktura, další změny ještě proběhnou. Stále pracujeme, aby každé oddělení dokázalo vytvořit servis, který i vy potřebujete. Máme odpovědnost vůči celé fotbalové rodinně, aby soutěže běžely,“ řekl Valtr.

Za Odvolací a revizní komisi promluvil k delegátům její předseda Jiří Hrabčuk. Na Valnou hromadu pak navázal aktiv se zástupci klubů před jarní části sezony, na kterém předsedové odborných komisí mluvili o aktuálních záležitostech. Start fotbalového jara se blíží, soutěže dospělých zahájí v průběhu března pohárovými i mistrovskými zápasy.

Krajský svaz uspořádal i několik mládežnických turnajů, kterých se účastní okresní výběry. „Kvalitní práci odvádí i grassroots trenéři mládeže – jeden krajský a čtyři v okresech, kteří jsou klubům k dispozici. Pořádáme turnaje výběrů, tato činnost funguje velice dobře,“ doplnil René Živný s tím, že Pardubický KFS se přihlásil do Národního poháru krajských výběrů mužů. Sestaven bude krajský výběr, který na jaře v prvním kole nastoupí proti Olomouckému kraji.

Nejnovější příspěvky