fbp

Pardubický
krajský
fotbalový
svaz

Pohár hejtmana získaly Libišany, mezi žáky slaví Slatiňany

Krajské pohárové soutěže v sezoně 2021/2022 už mají své vítěze. Vítězem Poháru hejtmana mužů se stal tým Libišan, který v penaltovém rozstřelu zdolal Svitavy. Triumf v Poháru předsedy KFS starších žáků vybojovaly Slatiňany, které přehrály Českou Třebovou 4:2. Oba finálové zápasy se odehrály na hřišti FK Kameničky.

Už jistý vítěz I. A třídy z Libišan proti přednímu celku Tlapnet Krajského přeboru. Takové bylo obsazení finálového zápasu Poháru hejtmana Pardubického kraje. V základní hrací době branka nepadla, a tak o vítězi rozhodly až pokutové kopy. Jasno bylo v páté sérii, fotbalisté Libišan v rozstřelu vyhráli 3:2.

„Byl to nejtěžší zápas této sezony, na tak kvalitního soupeře jsme ještě nenarazili. Bylo to po devadesát minut vyhrocené, ale to k finále patří. Svitavy v první půli trefily tyč, pak se to vyrovnalo, nakonec rozhodly penalty. Asi spravedlivě, jsme moc šťastní,“ uvedl po utkání Lukáš Kraják, kapitán Libišan.

Pohár pro vítěze a medaile převzali hráči Libišan z rukou René Živného, předsedy Pardubického krajského fotbalového svazu, i Miroslava Krčila, radního Pardubického kraje. „Škoda, že se ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit gól, ale následoval úžasný penaltový rozstřel. Hrálo se v krásné atmosféře, děkuji klubu z Kameniček, jak se organizace zhostil. Cestu na fotbal si našli diváci z okolí, přijeli příznivci Svitav i Libišan,“ řekl René Živný.

Za výhru v Poháru hejtmana se mohou fotbalisté Libišan těšit na speciální zážitek. V záři pojedou do Edenu na utkání české reprezentace proti Portugalsku v Lize národů. „Je to super, určitě si uděláme čas. Pojedeme na krásný zápas, možná uvidíme jednoho z nejlepších hráčů na světě. Vážíme si toho a moc se těšíme,“ prohlásil Kraják.

Na stadion v Kameničkách na Chrudimsku zavítalo 350 diváků. „Organizačně to bylo velice náročné, ale jsme rádi, že se taková akce u nás mohla uskutečnit. Děkujeme krajskému fotbalovému svazu za tuto nominaci. Akce se povedla, paráda po stránce sportovní i společenské,“ řekl Jiří Hrabčuk, předseda FK Kameničky.

Celý středeční program otevřel finálový zápas Poháru předsedy KFS starších žáků. Po první půli sice vedla Česká Třebová 2:1, ale po přestávce Slatiňany stav otočily a vyhrály 4:2.

 

Nejnovější příspěvky