fbp

Pardubický
krajský
fotbalový
svaz

Krajský přebor veteránů vyhrál tým z Chrudimska

Na stadionu SK Lázně Bohdaneč se uskutečnil turnaj O přeborníka Pardubického kraje ve veteránském fotbale, kde každý ze čtyř okresů zastupoval jeden tým. Nejlépe si vedlo společné mužstvo Kameniček a Hlinska, které vyhrálo všechny své zápasy.

Krajský přebor veteránů je určen pro hráče nad 40 let, zápasy v této soutěži se hrají na polovinu hřiště s možností opakovaného střídání. V Bohdanči se představili známí hráči nejen z krajských trávníků, ale i z těch ligových. Ve hře byli Radim Holub, Ondřej Herzán nebo Roman Jůn. Právě posledně jmenovaný se svým týmem slavil vítězství v turnaji.

Tým Kameničky/Hlinsko hned ve svém úvodním vystoupení zdolal nakonec druhý Semín 4:2 a vykročil za celkovým triumfem. Na třetím místě skončily Svitavy, čtvrté bylo Ústí nad Orlicí.

Zástupci Komise veteránského fotbalu Pardubického KFS předali i individuální ceny. Nejlepším brankářem byl Radek Hlouš a hráčem Zdeněk Dostál, oba z týmu vítězů. Nejlepším střelcem se stal v dresu Semína Vlastimil Sadílek, jenž skóroval sedmkrát. Jako nejstarší hráč byl oceněn jednašedesátiletý Libor Slavík z Ústí nad Orlicí.

Krajský turnaj veteránského fotbalu byl zároveň kvalifikací pro Mistrovství ČR veteránů, kam postoupil vítězný tým. Republikové finále by se mělo odehrát v září letošního roku.

Nejnovější příspěvky