fbp

Pardubický
krajský
fotbalový
svaz

Zápas krajské reprezentace rozhodl až penaltový rozstřel

Na stadionu druholigové Chrudimi se odehrál zápas 1. kola Národního poháru krajských výběrů mužů. Výběr Pardubického KFS celkem dlouho vedl v duelu s týmem Olomouckého KFS, ale po dramatickém závěru nakonec podlehl soupeři v penaltovém rozstřelu. Do dalšího kola tak postupuje Olomoucký KFS.

V kategorii dospělých se krajský výběr sešel po delší pauze. „Děkuji všem trenérům, kteří výběr sestavili, a taky hráčům, kteří přijeli a reprezentovali náš svaz. Byl to zajímavý zápas a k postupu do dalšího kola jsme měli opravdu blízko,“ řekl René Živný, předseda Pardubického krajského fotbalového svazu.

Pardubický výběr se dostal do vedení ve 25. minutě, kdy se z přímého kopu trefil Adam Kopřiva, hostům se povedlo srovnat po zaváhání domácího týmu po hodině hry. V 75. minutě úspěšně dorážel Jiří Počtýnský a vrátil Pardubickému KFS vedení, jenže v 89. minutě hosté srovnali na 2:2.

 

FOTO: Luboš Jeníček

 

„Bylo to bojovné a vyrovnané utkání, odpovídá tomu i výsledek 2:2. Mrzí nás vyrovnání soupeře v závěru, ale vzhledem k průběhu to byla zřejmě zasloužená remíza. V penaltové loterii už byli hosté šťastnější,“ uvedl Aleš Majvald, trenér výběru Pardubického KFS.

V rozstřelu domácí hráči dvě penalty neproměnili a podlehli v něm Olomouckému KFS 3:4. „S kluky, kteří přijeli, jsem byl spokojený. Po zápase někteří říkali, že je chytali křeče. Přístup od nich k zápasu byl velice dobrý,“ dodal trenér Majvald.

Národní pohár krajských výběrů mužů – 1. kolo (kvalifikace UEFA Regions Cup):
Pardubický KFS – Olomoucký KFS 2:2 (1:0), na penalty 3:4.
Branky: 25. Kopřiva, 74. Počtýnský – 62. Skopal, 89. Cagaš.
Sestava – Pardubický KFS: Štěpán Martinovský – Josef Stránský, Petr Štěpán, Martin Lorenc, René Macek, Adam Kopřiva, Aleš Zbudil, Jan Hiller, Tomáš Kabourek, Ondřej Kail, Filip Grepl.
Střídali: Filip Faltus, Jan Bednář, Martin Hruška, Jiří Počtýnský. Dále připraveni: Martin Fikejz, Radek Stýblo.
Trenéři: Aleš Majvald, František Zeman.

Nejnovější příspěvky